Jezioro Mochel to największe jezioro w gminie. Jego powierzchnia to ponad 150 ha a głębokość maksymalna sięga prawie 13 m. Jezioro otaczają wzniesienia porośnięte lasem mieszanym. Przez jezioro przepływa rzeka Kamionka –najdłuższy prawoboczny dopływ Brdy. Rzeka płynie wolno, tworząc liczne meandry.

Walory przyrodnicze stwarzają możliwość do uprawiania różnych form turystyki np. kajakarstwa, wędkarstwa, wędrówek pieszych i rowerowych. Polecamy pieszą wędrówkę wokół jeziora Mochel. Wybierając ten szlak można podziwiać krajobraz pól i lasów, dolinę rzeki Kamionki, wąwozów i źródlisk.

Ofertę turystyczną miasta wzbogaca tutejszy ośrodek wczasowy zlokalizowany nad jeziorem Mochel. Jego propozycja to położone w lesie domki wypoczynkowe oraz pole namiotowo-kempingowe.

Kamieńska plaża to centrum letnich  imprez kulturalnych i sportowych. Znajduje się tu amfiteatr z sezonową małą gastronomią, plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu, miejsce na ognisko, liczne pomosty wędkarskie. Na plaży przygotowane jest kąpielisko strzeżone.

Kamień Krajeński jest znanym ośrodkiem siatkówki plażowej. Na profesjonalnych boiskach przy samej plaży rozgrywane są turnieje o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej.